Novinky a změny v řádech

Přátelé, kamarádi, vážení jezdci, týmoví manažeři,
někteří nedočkavci již pilně trénují, přestože do prvního závodu zbývá ještě 81 dnů, nicméně i činovníci nezahálejí a tak můžeme představit změny a novinky ve Sportovních řádech a Soutěžním systému Supermota pro rok 2019. Mimo provozních úprav (prošli jsme větu za větou a opravili všechny nedostatky a chyby z minulosti) by všechny změny měly řešit komplikace jak na straně jezdců, tak na straně pořadatelů jednotlivých závodů. Nejvýraznější změnou, kdy organizátoři vyslyšeli hlasy z depa, jsou sobotní tréninky. Nově budou nedílnou součástí celého víkendového podniku, což přináší jednak kompletní zabezpečení po celou jejich dobu, ale hlavně budou MĚŘENÉ. Hodně jezdců si to přálo, protože v průběhu sobotních tréninků nastavují motocykl a tohle jim výrazně pomůže. S tím nepřímo souvisí úprava výše startovného, což tentokrát navazuje na nářky pořadatelů. Vzhledem ke zvyšujícím se nákladům na pořádání závodů, především z hlediska bezpečnosti, už nebylo možno držet startovné na původní výši, protože by závody nebyl ochotný nikdo pořádat. K čemu by nám pak bylo, že máme spoustu krásných tratí, když by se na nich nedalo závodit. Zvýšení je v průměru cca 15% (liší se podle kategorií), ale vzhledem k již zmíněnému připojení tréninků pod hlavičku podniku bude startovné navýšeno i o platbu za sobotní trénink. Celková částka za účast na podniku MMČR bude tedy vypadat takto:

2.400,- Kč pro třídu 1
2.200,- Kč pro kategorii 2,4
2.000,- Kč pro kategorii 3
1.200,- Kč pro kategorii 5,6,7

Co se týče dalších změn, zmínil bych především užší spolupráci s vedením rakouského mistráku s tím, že první Mýto v termínu 13. až 14. července se pojede jako společný závod. Recipročně pak v kalendáři již zmíněný Melk v termínu 14. až 15. září. Spojení obou seriálů přinese nejen větší konkurenci pro jezdce, ale také větší zábavu pro diváky a pro popularizaci našeho oblíbeného sportu obecně. A v neposlední řadě i to, že se podařilo (i za cenu lehkého zvýšení startovného) dohodnout pořádání závodů se všemi okruhy v ČR. Loni se jelo jen v Písku a v Mýtě a přesto, že se kluci v Mýtě velice snaží a dělají pro Supermoto vše, co je v jejich silách, jet v jedné sezoně tři ze čtyř závodů na jedné trati je přece jen poněkud nešťastné. Letos pojezdíme na všech a jak praví klasik, „to se vyplatí“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Aleš Kárný. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.